İSLAM TARİHİ

Değerli misafirlerimiz, bu bölümümüze hoş geldiniz.

Bu site içinde belki de en zayıf kategorimiz bu bölümdür. Zira çok büyük bir kapsam alanı vardır. Fakir ilk iki bölümde uzman sayılırım. Yıllarca siyer dersi okuttum. Bu dersi destekleyen hadis ve tefsir çalışmalarım oldu. Bu konudaki bazı ders, seminer ve konferanslarım videoya alındı. Bunları ilgili yerinde bulabilirsiniz. Bu arada “Her yönüyle Peygamberimiz” adıyla işlenecek olan bir çalışmam var. Ama henüz eksiktir. Rabbimizden zaman içinde doldurmayı lütfetmesini diliyorum.

Diğer bölümlerde kendimi sıradan bir okuyucu olarak görürüm. Bu alanlarda yazmak haddimi aşar. Ancak bütün eserlerim içinde zaman zaman tarihi olaylara değiniyoruz konu gereği. İşte o yazıları belli bir plan dâhilinde buraya aktarmak istedim. İnşallah faydalı olur. Çünkü bilgiler de bir kısmet meselesidir. Bakarsınız burada da bazı aradıklarını bulanlar çıkar. Eskilerin hoş bir sözü vardır: “Her düşeni kaldıran olabilir. Hayat böyledir, kimilerinin gözünde hiçbir değer ifade etmeyen niceleri vardır ki, kimilerinin gözünde erişilmez bir hayaldir. Ele geçse mutluluktan bayılır.

Biz de hayırlı ve faydalı olmasını dileyelim inşallah. Böylece çok yazımız belki nisyana terk edilmekten kurtulmuş olacak, kendilerine yaşamak için derli toplu bir ev bulacaklardır. Allah kimseyi yersiz yurtsuz komasın değil mi?