TAKDİM

TAKDİM

Tarih: 1 yıl önce


Selam sevgili misafirlerimiz,  sitemize hoş geldiniz.

Gördüğünüz gibi sitemizin özellikle “İSLAMİYÂT” bölümü başlı başına bir bilgi hazinedir. Bütün yazılarımızdan da faydalanacağınızı ümit ederiz. Bizim bütün bu çalışmalarımızdaki amacımız, Yüce Yaratıcımızın bize verdiği nimetlerin bir kısmını sizlerle paylaşarak O’na hamd, sena ve şükrümüzü sunmak, dinine ve kullarına hizmet ederek rızasını kazanmaktır. Rabbimiz niyetimizi halis kılsın ve çalışmalarımızı kabul buyursun.  

Yeryüzünün en önemli ve en değerli işi, Allah Teâlâ’yı insanlara tanıtmak ve sevdirmektir. Zaten O’nu tanıdıktan sonra sevmemek mümkün değildir. Acı olan, O bize çok yakın iken, bizim O’na uzak düşmemizdir. İşte bu yüzden insanlara O’nu ve Onunla ilgili bilgileri anlatmak bir görev olduğu kadar başlı başına bir mutluluktur da. Bunu yaparken yüreğimiz kıpır kıpır, heyecan ve sevgiden ürpermektedir.  

Sitemizin bu bölümü bizim emeğimizin ürünüdür. Başka sitelerden hazır bilgiler kopyalamadık. Mecbur kalmadıkça bunu düşünmüyoruz da. Sadece buradaki fıkıh usulü ve fıkıh tarihi ilmi ile ilgili bilgileri sevgili Ramazan Pak Hocamızın “Fıkıh Usûlü” kitabından aldık. Lütfedip izin verdikleri için şahsımız ve okuyucularımız adına kendilerine teşekkür ediyoruz.

Sitemizin önceki hali Gökay Karakoç kardeşimizin, bu son hali de Murat Salma kardeşimizin eseridir. Bu kardeşlerimizin iğneyle kuyu kazar gibi sabırla işledikleri sitemiz sonunda işte gördüğünüz gibi bir kanaviçe güzelliği ile arzı endam etmektedir. Minnet ve şükranlarımızı sunar, dualar ederiz. Allah Teâlâ onlardan ve bu sitenin yaşaması için yer yer bilgilerine başvurduğumuzda fahrî ve hasbî olarak çalışan bütün gayretli kardeşlerimizden razı olsun, dünya ve ahiret mükâfatlarını bol bol versin. Gönüllerini hidayet ve istikametten, hizmet aşkından ayırmasın. Bedenlerine ve ruhlarına sağlık ve mutluluk, ömürlerine ve rızklarına bereketler versin. Dünyadan ayrılsalar bile amel defterleri açık kalsın ve kıyamete kadar hep hayır ve sevaplar yazılsın. Kendilerini ve kıyamete kadar gelecek zürriyetlerini küfürden, şirkten ve her türlü kötülüklerden korusun. 

Eleştiriye açığız. Hatalarımızı, kusurlarımızı uygun bir dille bildiren herkese minnet ve şükranlarımızı peşinen sunarız. Dua buyurunuz efendim, Allah Teâlâ kıyamete kadar bu hizmetin önünü açsın, geliştirerek yaşatsın. 

Bu duamız aynı zamanda evlatlarımıza ve torunlarımıza bir vasiyetimiz olsun. Bu hizmeti devam ettirsinler. Şayet onların maddî manevî tükendiği bir nokta olursa, bu sitemiz, o zamanın Allah yolunda çalışıp çabalayan hamiyetli din kardeşlerimize emanet olsun. 

Velhasıl biz nefsimizi Allah Teâlâ’ya teslim ettik, yüzümüzü O’na çevirdik, sırtımızı O’na dayadık, işimizi O’na tevekkül edip ısmarladık. İbadet ve dualarımız ancak onadır. Hamd olsun her daim âlemlerin Rabbi Allah Teâlâ’ya!